BURÇLARA GÖRE PSİKOLOJİK SORUNLAR

15.08.2019
466
A+
A-
BURÇLARA GÖRE PSİKOLOJİK SORUNLAR
sasoftmedia

KOÇ

Bu burçlar aşırı derecede şüpheci davranırlar. Koç burçları paranoid şizofrene yatkındırlar.

BOĞA

Boğa burçları aşırı duygusallıkları nedeniyle depresyona diğer burçlara göre daha çok eğilimlidirler.Günlük işlerine konsantre olamaz, sürekli üzüntü halinde yaşar.

İKİZLER

İniş-çıkışlar yaşayabilen ikizler burcunun psikolojik rahatsızlığı borderline, yani kişilik bozukluğudur. Sürekli bunalımlı tavırlar sergiler, kendine zarar verebilir, çevresiyle iletişimi bozulur ve tutarsızlaşır.

YENGEÇ

Duyguları abartılı olduğu için doyumsuzluk yaşamaya başlarlar. Sürekli bir tatminsizlik vardır ve bilmedikleri bir arayış içindedirler. Sürekli dikkat çekmeye çalıştıklarından histrionik kişilik bozukluğuna yatkındırlar.

ASLAN

Statü sahibi olamayan bir aslanın sağlam psikolojisinin bozulabilmesi en muhtemel durumdur. Aslan burcu psikolojik rahatsızlığı narsistliktir. Kendini diğerlerinden üstün görme ile zihni fazla meşgul olduğunda, bu durumun çevresine ve kendisine verdiği zararı göremeyecek hale gelebilir. Bu rahatsızlık toplumun çok az kesiminde görülür.

BAŞAK

Aşırı düzen ve duygusal anlamda katılık başak burçlarını obsesif kompulsif bozukluğa yani düşünce davranış takıntısına yatkın kılar. Takıntıları ve üstün gelme çabası vardır. Aşırı derecede düzen istemesi ve duygularının zamanla katılaşması psikolojisinin geri dönülmez şekilde bozulmasına neden olabilir.

TERAZİ

Dengesiz ruh halleri bipolar duygudurum bozukluğuna yani manik depresif rahatsızlığına yatkın kılar.Duygu karmaşasının ilerlemesi halinde yoğun coşkulu duygu sapmaları, öfke patlamaları yaşamaları söz konusudur. 

AKREP

Akrep burcunun aşırı kıskanç yönü şizofreni gibi algılanabilir ama bu burcun en belirgin özelliği aldatılma korkusudur. Bu nedenle akrep burcu psikolojik rahatsızlığı monomani alt başlığındaki othello sendromudur. Bu durumda kıskançlık durumu patolojik olarak ta tespit edilebilir. Kişi partnerinin kendisini aldattığı şüphesine kapılır ve kanıtlama çabasına girer. Bu durum yaşamlarının kısıtlanmasına neden olur.

YAY

Yay burçları güvercin gibi ürkek ve hassas olduklarından kolaylıkla panik atağa yakalanabilirler. Sürekli kaygı, endişe ve korku duymaya başlayan yaylar zaman zaman kaosa sürüklenebilirler.

OĞLAK

Birçok şeye sahip olmadan öyleymiş gibi davranmaları oğlak burçlarının megalomani kişiliğine işaret eder.

KOVA

Kova sürekli planlar peşinde olması nedeniyle dikkatini tek birşeye odaklayamaz. Dolayısıyla potansiyel hiperaktivite ve dikkat bozukluğuna adaydırlar. Aşırı hareket ihtiyacı duyarak duygularını kontrol altına almakta zorlanır. Unutkanlık yaşar. Olaylara ve durumlara ani tepkiler vererek, kolay şekilde U dönüşü yapabilir. –

BALIK

Balıklar aşırı iyi ve duygusal olduklarında ve adaletsizliği de katlanamadıklarında majör depresyona yatkındırlar. Kederlerini derinden hissederler. Bu durum yorgunluk, tembellik, aşırı sinirlilik hali ve motivasyon bozukluğu şeklinde ortaya çıkar.

HÜRRİYET/MAHMURE

Editör
Editör
Merhaba, paylaşılan yazılar ile ilgili veya başka bir konu hakkında görüş ve önerilerinizi, psikologlarburda@gmail.com mail adresine iletebilirsiniz. Sevgiler...
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.