ENERJİNİZİ YÜKSELTECEK DOĞAL YÖNTEMLER

24.09.2019
2.473
A+
A-
ENERJİNİZİ YÜKSELTECEK DOĞAL YÖNTEMLER
sasoftmedia

Uygulaması oldukça basit ve doğal yollarla enerjinizi arttırıp modunuzu yükseltmeniz mümkün! İşte kendinizi yormadan yapabileceğiniz enerji yükselten doğal yöntemler…”

IŞIKLARI AÇIN

Loş ışık bütün bedeni dinlenme moduna alarak, yorgunluk ve miskinlik enerjisi verir. Bulunduğunuz ortamdaki bütün ışıkları açmak bedeninize uyanma sinyali göndererek kendinizi daha dinç ve enerjik hissetmenizi sağlayacak.

GÜZEL BİR KAHVALTI

Güne güzel bir kahvaltı ile başlamak; makro ve mikro besinleri sabahın erken saatlerinde vücuda almaya başlamak yorgun hisseden bedenin ve zihnin iyileşme reçetesidir. İyi bir kahvaltı tüm günü enerjik ve pozitif geçirmenizi sağlayacak.

SEVDİĞİNİZ BİRİSİNİ ARAYIN

Hayat enerjinizin düştüğünü motivasyonunuzun zayıfladığını düşündüğünüz anlarda sevdiklerinizle sohbet etmek anında modunuzu yükseltecektir. Kısa sürecek bir konuşma bile ruh halinizi anında toparlamanızı sağlayacaktır.

BİR AVUÇ KURUYEMİŞ

Çiğ kuruyemişler sahip oldukları besleyici özellikler ile aslında doğal ilaçlardır. Kendinizi kötü hissettiğinizde yiyeceğiniz bir avuç çiğ kuruyemiş, modunuzun anında yükselmesini sağlayarak kendinizi çok iyi hissettirecektir.

DERİN NEFES ALIN

Açık havaya çıkmak, derin nefes almak gibi vücudunuza girecek oksijeni artırmak enerjiniz düştüğü anlarda uygulayabileceğiniz en basit çözümdür. Doğadaki enerjiyi derin nefes alarak yakalayıp bedeninize taşıyın.

BOL BOL SU İÇİN

Su içmek önce bedeni iç organları hareketlendirip ardından ruh halinizi de iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Enerjinizin düşük olduğunu düşündüğünüz anlarda bir bardak su içerek vücudunuzu ve modunuzu hareketlendirin.

MÜZİK DİNLEYİN

Notalardaki hareketin sizi ve enerjinizi yükseltmesine izin verin. Modunuzun düşük olduğunu düşündüğünüz zaman hareketli bir şarkı seçerek ritmin akışına kendinizi bırakın ve anın tadını çıkarmaya başlayın. Sevdiğiniz yavaş bir şarkı bile enerjinizi yükseltebilir.

FESLEĞEN YA DA NANE KOKLAYIN

Ofisteki masanızda bile yetiştirebileceğiniz minik bir saksıdaki taze otlar her daim enerjinizi yükseltmeye aday. Mis gibi taze yeşil bitki kokusu ruhunuza ilaç gibi gelerek içinde bulunduğunuz modu anında yükseltmenizi sağlayacaktır.

POZİTİF ARKADAŞLAR EDİNİN

Enerjisi yüksek, gülmeyi ve güldürmeyi seven, eğlenmeyi bilen pozitif insanlarla arkadaş olmanız zamanla sizin de enerjinizi yükselterek kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Unutmayın; gülümsemek ve enerji bulaşıcıdır.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/mahmure/enerjinizi-yukseltmeye-saglayacak-dogal-yontemler-35119663

Editör
Editör
Merhaba, paylaşılan yazılar ile ilgili veya başka bir konu hakkında görüş ve önerilerinizi, psikologlarburda@gmail.com mail adresine iletebilirsiniz. Sevgiler...
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.